Naturalne afrodyzjaki! Poznaj olejki eteryczne!

Zwiększają libido, pobudzają zmysły, zwiększają popęd seksualny, zapewniają płodność i lepszy seks, pięknie pachną i uzdrawiają! Poznaj listę najpopularniejszych afrodyzjaków!

Oil of ginger in a small glass bottle macro and root on wooden table. Health spa background.

Olejek cynamonowy pozyskiwany jest z liści i gałęzi drzewa cynamonowego. Spożywany regularnie zwiększa libido i potencję seksualną. Od dawna znajduje swoje miejsce w gronie afrodyzjaków.

Olejek paczuli (olejek paczulowy) posiada niezwykle zmysłowy i trwały zapach, to potężny erotyczny stymulant. Co ciekawe, aby otrzymać ten olejek, liście z których jest pozyskiwany trzeba wcześniej poddać lekkiej fermentacji.

Olejek goździkowy otrzymywany jest z goździkowca korzennego. Główny składnik aktywny, odpowiadający m.in. za właściwości afrodyzjakalne tego olejku eterycznego, to eugenol.

Kwiat pomarańczy gorzkiej dostarcza nam magicznie pachnącego olejku jakim jest olejek neroli.

Dobrze znanym w grupie afrodyzjaków jest olejek ylangowy (olejek ylang-ylang). Często stosowany w produkcji kosmetyków i perfum.

Z rodziny imbirowatych znane są dwa afrodyzjaki: zmysłowo pachnący olejek kardamonowy oraz olejek imbirowy.

Kolejne afrodyzjaki to olejek różany, który poprawia nastrój, wzmacnia uczucie radości, zwiększa energię. Olejek jaśminowy z kwiatów jaśminu wykorzystany do masażu lub do kąpieli, oprócz działania jako afrodyzjak, nada skórze niepowtarzalną gładkość i jędrność.

Znanymi od starożytności środkami pobudzającymi są rozmaryn i szałwia muszkatołowa. W medycynie ludowej jako afrodyzjak stosowano ziele i owoc kopru włoskiego. Obecnie dysponujemy również olejkami z tych roślin.