Holistyczny Rytuał Pielęgnacji Ciała Kurs

Holistyczny Rytuał Pielęgnacji Ciała Kurs

Rytuał został opracowany z myślą o osobach, które chcą stosować holistyczne podejście do klienta salonu kosmetycznego/ SPA , studia masażu oraz dysponować skutecznym narzędziem pracy z ciałem, pozostawiającym same pozytywne wrażenia z pobytu w SPA.

Stanowi podstawę dla komponowania zabiegów na ciało obejmujących eksfoliację naskórka, masaż, pracę z ciałem i nałożenie maski o ukierunkowanym działaniu, dobranej zgodnie z oczekiwaniami klienta. Rytuał ten może być stosowany przy niemal każdej profesjonalnej marce kosmetyków i aromaterapii (rekomendowanej dla spotęgowania efektów działania rytuału).

Centralną część kursu stanowi wyjątkowy masaż całego ciała oraz twarzy, który poprzez unikalne sekwencje ruchów, na długo zapada w pamięć. Przynosi on ukojenie rozumiane jako odciągnięcie zajętego umysłu od analizy sytuacji stresowej i wprowadzenie w stan głębokiego relaksu oraz odprężenie w pozytywnej atmosferze emocjonalnej i dostarczenie pozytywnych bodźców dla układu nerwowego. a także uwolnienie ciała co rozumiemy jako uwolnienia emocjonalne za pomocą techniki punktowej uciskowej i oddechu.

Całość poprzedzona jest wstępem do aromaterapii oraz kursem samodzielnego przygotowania kosmetyków do rytuału – pilingu aromaterapeutycznego oraz mieszanki oleju bazowego i olejków eterycznych do masażu.


Czego jeszcze Cię nauczymy?

Na kursie pokażemy także tajniki sprawnego przeprowadzenia rytuału, obejmujące odpowiednie przygotowanie gabinetu, pracę z ręcznikiem, poprzez wybór nuty zapachowej i zakończenie całego zabiegu w taki sposób, aby niczym niezakłócony stan głębokiego relaksu trwał jak najdłużej, a klient opuścił nasze miejsce tak zadowolony, że z zapałem będzie chciał opowiedzieć o nas innym!

W trakcie kursu zostaną omówione aspekty niezbędne dla dobrego terapeuty, wzbogacone o szereg praktycznych wskazówek dotyczących bezpośredniej pracy z klientem oraz budowania trwałej relacji terapeuta – klient, zachęcającej do życia według filozofii wellness, wpływającej pozytywnie na wszystkie aspekty życia.

PROGRAM KURSU

  • Wprowadzenie do aromaterapii
  • Kurs przygotowywania naturalnych kosmetyków do zabiegu
  • Praktyczną naukę wykonywania rytuału w trzech etapach (piling ciała, nałożenie maski, masaż ciała, a następnie twarzy)
  • główny aspekty Ajurwedy
  • Tantra jako holistyczna ścieżka zdrowia
  • Praca z ciałem według metody Wilhelma Reicha
  • Techniki oddechowe
  • Materiały szkoleniowe dla każdego uczestnika
  • Certyfikat

Miejsce kursu:

Poznań, ul. Półwiejska 16

Zapisy salon@agramassage.pl

Studio Agra Dotyk Relaksacja

EnglishPolish